Цих правил дотримуються більшість компаній, які виробляють органічну або натуральну косметику:

  • відсутність неякісного дешевого сировини (парафін), продуктів нафтопереробки, мінеральних (парафінових) масел, які закупорюють пори шкіри
  • без синтетичних ароматизаторів і барвників
  • без парабенів
  • містять тільки натуральні або дозволені ідентичні натуральним консерванти
  • при виробництві продукції, виробник віддає перевагу сировині, вирощеному на контрольованих полях або використовуються сертифіковані дикорослі рослини
  • без речовин тваринного походження (наприклад, норкового масла, тваринних жирів, тваринного колагену)
  • без ГМО (генетично модифіковані продукти)

І з чого це зроблено?

Ви поки не звертаєте увагу на те, з чого зроблена косметика, або вже читаєте склад на етикетці, але поки не розібралися у всіх цих складних назвах? Давайте разом розберемося в цих складних назвах і оцінимо наскільки та чи інша косметика корисна для Вашої шкіри, навіть, якщо реклама вселяє Вам протилежне!

Як правильно «читати» склад косметичного засобу?

На упаковці ви знайдете перелік найменувань інгредієнтів по схема INCI:

INCI / Міжнародна номенклатура косметичних інгредієнтів / - це міжнародна система позначення інгредієнтів косметичних засобів. Основна мета цієї номенклатури - дати можливість людям, що страждають на алергію, перед покупкою уточнювати наявність в косметиці шкідливих і небезпечних для них компонентів. Позначення косметичних інгредієнтів відповідно до системи INCI в Європейському союзі наказано законом з 1997 р і також відображено у відповідних законах окремих країн (напр., В Німеччині - § 5а, абз. 4 Директиви про косметику). Найменування, використовувані в INCI, лише іноді співпадають з назвами хімічних сполук. Список парфумерних компонентів включає лише 26 дозволених найменувань ароматизаторів.

  • Інгредієнти перераховуються в порядку убування їх концентрації в косметиці. Це правило поширюється на всі інгредієнти, концентрація яких перевищує 1%. При перерахуванні інгредієнтів, концентрація яких в продукті становить менше 1%, цьому правилу слідувати не обов'язково.
  • Барвники позначаються в кінці списку за допомогою спеціальних номерів, запропонованих системою. Стандарт не регламентує певної класифікації або порядку їх перерахування. Якщо існують різні колірні варіанти косметичного засобу, то найменування барвника, що використовується в конкретному засобі, полягає в квадратні дужки.
  • Знак "+/-" вказує, що в косметиці можуть містити усіх перерахованих барвників, наприклад: [+/- CI12700, CI14270, CI20470].
  • З метою збереження секретності рецептури, деякі інгредієнти вказуються за допомогою семизначних кодів, наприклад: 600277D або ILN5643.

Найбільш небезпечні інгредієнти (список INCI):

1. Подразнюючі пави
2. Мінеральні і синтетичні масла & нафтопродукти
3. Хімічні консерванти та ароматизатори
4. Галогенорганичні з'єднання
5. Формальдегід і речовини, що виділяють формальдегід
6. Нітрозамінів що утворилися
7. Небезпечні УФ-фільтри

 

1. Подразнюючі пави (поверностние-активні речовини)

Емульгатори і пави часто використовуються в якості пінооутворюючої речовини при виробництві шампунів, пін для ванни, гелів для душу і т.д.

SODIUM LAURYL SULFATE / НАТРІЮ ЛАУРІЛ СУЛЬФАТSODIUM
LAURETH SULFATE / НАТРІЮ лауретсульфат
SODIUM DODECYLBENZENESULFONATE

Дуже дешеві синтетичні активно миючі засоби (Tenside) можуть викликати алергічні реакції.

PEG (POLYETHYLENGLYCOL) / поліетиленгліколь
PPG (POLYPROPYLENGLYCOL) E / пропіленгліколь
TH (далі число) - синтетичні емульгатори роблять шкіру «проникною» для шкідливих речовин.

2. Мінеральні і синтетичні масла & Нафтопродукти

Мінеральні масла - популярна недорога сировина, часто використовується в косметичній промисловості. Їх недолік полягає в здатності створювати на поверхні шкіри непроникну плівку (ефект закупорювання пір). Мінеральні масла = продукти переробки нафти.

Це сировина послаблює власний ліпідний бар'єр шкіри, шкіра втрачає вологу, і виникає так званий ефект «ненаситності шкіри». Відчуття сухості змушує вас знову і знову наносити на шкіру крем, все більш послаблюючи ліпідний бар'єр - це порочне коло тільки на руку виробникам косметики: такий механізм формування залежності.

До мінеральних масел / вуглеводнів відносяться, наприклад ставитися:

* PARAFFIN / ПАРАФІН
* VASELINE / ВАЗЕЛІН
* CERESIN / церезином - очищений озокерит
* PETROLATUM / вазелін - суміш парафіну, церезину і високов'язких масел
* C 13-14 ISOPARAFFIN і C 13-16 ISOPARAFFIN / ізопарафінов - суміш твердих вуглеводнів, використовується як структуроутворюючий компонент
* MICROCRYSTALLINE WAX / мікрокристалічна ВІСК

Вуглеводневі сполуки

Вуглеводні не можуть повністю вбиратися в шкіру, і, як наслідок, утворюють невидиму тонку плівку, яка перешкоджає повноцінному функціонуванню шкіри, часто шкіра "не дихає". Також важливо знати, що більшість парафінів не виводиться з організму.

Нейтралізують агенти

Нейтралізують агенти - синтетичні засоби, що застосовуються для нормалізації кислотно-лужного балансу (pH) косметичного засобу. Можуть привести до алергії, а при зіткненні з іншими косметичними інгредієнтами, що містять нітрати, утворює нітрозаміни. При щоденному попаданні в кров нітрати поступово надають руйнівну дію на здоров'я людини.

До нейтралізуючих агентів належать:
* DIETHANOLAMINE (DEA) / діетаноламін (ДЕА) - (піноутворюючий суфрактанта) потенційний канцероген, при з'єднанні з нітратами утворює канцерогенні нітрозаміни
* TRIETHANOLAMINE (TEA) / триетаноламіном - ТЕА - безбарвна або світло-жовта в'язка гігроскопічна рідина зі специфічним Амін запахом, має властивості амінів і спиртів

Синтетичні засоби, що застосовуються для нормалізації кислотно-лужного балансу (ph) косметики, можуть привести до алергії, а при зіткненні з іншими косметичними інгредієнтами, утворює нітросамін (НІТРАТИ). При щоденному попаданні в кров нітрати поступово надають руйнівну дію на здоров'я людини.

Позначення по INCI: мінеральне масло, вазелін, вазелінове масло, мікрокристалічний віск, озокерит, віск, силікон, парафін.

3. Хімічні консерванти та ароматизатори

Аромати і хімічні консерванти відносяться найбільш часто до алергенів. І навіть якщо у вас ще ніколи не було проявів алергії, завжди існує ризик сенсибілізації (підвищеної чутливості) шкіри до тих чи інших компонентів косметичного сировини.

Аромати:

Існують натуральні і синтетичні ароматизатори:

Якщо на упаковці написано
* FRAGRANCE / PERFUME / ароматизатор - мається на увазі, що косметичний продукт містить натуральні і синтетичні ароматизатори. Синтетичні аромати можуть містити мускусні сполуки, тому краще - якщо можливо - не купуйте косметику, на етикетці якої написано «ароматизатор / fragrance / perfume»

Потрібно пам'ятати, що алергія може виникнути і в разі натуральних запашних речовин. Більшість з них входять до складу ефірних масел.
Дослідження та порівняльний аналіз даних Інформаційного агентства дерматологічних клінік (IVDK) показують, що

* Екстракт дубового моху (Evernia prunastri extract)
* Екстракт деревного моху (Evernia furfuracea extract)
* Ізоевгенол (2-метокси-4-пропенілфенол / Isoeugenol)
* Гексілціннамал (Cinnamal)

є дуже сильними алергенами.

До менш сильним, але не менш небезпечних відносяться

* Коричнева спирт (INCI: Cinnamyl alcohol)
* Гідроксіцітронеллаль (INCI: Hydroxycitronella)
* І ліра (INCI: гідроксіізогексіл-3-ціклогексанкарбоксальдегід).

IVDK - мережа німецьких дерматологічних клінік, куди централізовано надходить інформація про діагностованих випадках контактної алергії (більше 10000 на рік). Мета: своєчасне виявлення наростаючою тенденції по відношенню до відомих і нових алергенів (www.ivdk.org).

Інші запашні речовини:

* Мажантол (INCI: 2,2-диметил-3- (3-метилфеніл) -пропанол) (Majantol)
* Фарнезолу (Farnesol)
* Цитраль (Citral)
* Цитронелаль (Citronnella)
* Гераніол (Geraniol)
* Евгенол (Eugenol),
* Кумарин (Koumarin),
* Амілціннамілловий спирт (Amyl Cinnamyl alcohol),
* Бензілціннамат (також УФ фільтр)
* І метілгептінкарбонат (INCI: метил-2-октаноат)

рідше виступають в якості алергенів, ніж ті, які ми узагальнили як «запашні речовини, які можуть викликати алергію.»

Хімічні консерванти:

Консерванти можуть викликати сильну алергічну реакцію, і багато вчених вважають, що вони сприяють розвитку ракових клітин, а також негативно впливають на наступні покоління.
Приклади:
* PROPYLENE GLYCOL / пропіленгліколь) (див. 7)
* PARABENE (Butyl-, Methyl-, Propylparaben / Метилпарабен, бутилпарабен, пропілпарабен, етілпарабен (див. нижче)
* FORMALDEHYDE / формальдегіду
* TRICLOSAN / ТРИКЛОЗАН
* CLIMBAZOLE
* BENZYLHEMIFORMAL
* 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL / 2-бром 2-нітропропан-1 3-діол
* BRONOPOL / бронопол
* 5-BROMO-5-NITRO-1,3-DIOXANE = BRONIDOX
* BROM / БРОМ і його похідні: БРОМІДЦЕТРІМОНІЯ, МЕТІЛДІБРОМОГЛЮТАРОНІТРІЛ
* CHLOR / ХЛОР і його похідні: цетилпіридиній ХЛОРИД, ХЛОРГЕКСИДИН, МЕТІЛХЛОРОІЗОТІАЗОЛІН
* IMIDAZOLIDINYL-UREA / імідазолідінілмочевіна
* DIAZOLIDINYL-UREA / ДІАЗОЛІДІНІЛМОЧЕВІНА
* HYDANTOIN / ФОРМАЛІН - відомий канцероген, дуже токсичний
* Е211 / бензонат НАТРІЮ - консервант, натрієва сіль бензойної кислоти
* POTASSIUM SORBATE / сорбат калію - природний консервант, калієва сіль сорбінової кислоти
* PHENOXYETHANOL / феноксіетанол - прозора безбарвна масляниста рідина з приємним запахом і пекучим смаком. Виходить шляхом реакції фенолу з етиленоксидом в лужному середовищі
* ACIDUM BENZOICUM / бензойної кислоти - природний консервант, що міститься в журавлині і брусниці
* MEHYLISOTHIAZOLINE / МЕТІЛІЗОТІАЗОЛІН - може бути небезпечним для людського розвитку, якщо вагітні жінки будуть піддаватися його впливу

Парабени:

Багато говорять про парабени і їх потенційну небезпеку. Натуральна косметика не допускає використання парабенів. Парабени потенційно володіють алергічних дією, але тільки для чутливих людей. Тому парабени не належать до найнебезпечніших інгредієнтів косметичних засобів. За безперервно обговорюваної теми «Рак грудей від парабенів?» - здається що це підозра не підтвердилась. Але є нові сумніви, див. нижче.

Парабени можуть бути названі синонімами:

* метагін
* пропагін
* парагідроксибензоат
* Метил, етил, пропіл-, бутил-, бензілпарабен
* Оксибензойних кислоти / оксібензоат
* Гідроксибензойної кислоти / гидроксибензоат
* РНВ
* Е214 ... Е219

Але подивіться, як шановний щомісячний журнал Екотест (Oekotest) оцінюють парабени в лютому 2011 р:

Парабени захищають косметику і фармпрепарати від проростання і цвілі, вони відносяться до часто використовуваних консервантів. Виміряна оцінка чутливості до парабенам відносно низька. Однак існує припущення, що такі довголанцюгові заступники, як бутил і пропил надають парабенам гормональні властивості, в експерименті ж на тварин було показано, що є ризик передачі даних парабенів у спадок. Тому в грудні 2010 р науковий консультаційну раду ЄС (SCCS, науковий комітет з споживчої безпеки) рекомендував значно знизити концентрації довголанцюгових парабенів в косметиці. Зважаючи на відсутність наукових даних, була накладена заборона на ізоформи двох похідних, такі, наприклад, як фенілпарабен [і пропіл- & бутилпарабен]. (Екотест, лютий 2011 року)

Позначення по INCI: метилпарабен, бутилпарабен, пропілпарабен, етілпарабен, метілдібромоглютаронітріл, імідазолідінілмочевіна, діазолідінілмочевіна, бензоат натрію, сорбат калію, феноксіетанол, цетилпіридиній хлорид, бензойна кислота, хлоргексидин, метілхлороізотіазолін, метілізотіазолін, триклозан, 2-бром 2-нітропропан-1 3 диол, бромідцетрімонія, метілхлороізотіазолін, метілізотіазолін і аромат.

4. Галогенорганических з'єднання

Галогенорганических називаються сполуки, молекули яких містять хлор, бром або йод. Є всі підстави ставитися до цих речовин з побоюванням: вони високореактівні, мають значний алергенний потенціал, і, що найнебезпечніше, потрапляючи в тканини, можуть розкладатися і накопичуватися в них, що, в свою чергу, викликає зміни структури білка.

Позначення по INCI: цетеарет-фосфат, хлоргексидин, глоргексідін дигидрохлорид, хлорацетамід, хлороксіленол, CI 11710 (пігмент жовтий 3), CI 12085, CI 12370 (пігмент червоний 112), CI 12420 (пігмент червоний 7), CI 12480 (пігмент коричневий) , CI 18736 (кислотний червоний 180), CI 18965 (кислотний жовтий 17), CI 20040 (пігмент жовтий 16), CI 21100 (пігмент жовтий 13), CI 21108 (пігмент жовтий 83), CI 45370 (дібромфлуоресцеін), CI 45380, CI 45430 (тетраіодфлуоресцеін червоний), CI 73360, клімбазол, діхлорбензиловий спирт, дихлорфеніл імідазол діоксолан, метілхлорізотіазолін еуксіл До 100, метілдібромоглютаронітріл, трістеа рат-4 фосфат, триклозан.

5. Формальдегід і речовини, його виділяють

Формальдегід практично перестав використовуватися в косметиці, після того як був офіційно визнаний канцерогеном. Сьогодні, становлять небезпеку речовини, здатні виділяти формальдегід. Такі речовини професор Еберхард Хейманн порівнює з «троянським конем», тому що при тривалому контакті з водою формальдегід розпадається, і, подібно до троянського коня, який відділився альдегід «засилається» прямо в клітини. Формальдегідмісткі речовини є високореактівні і здатні вражати клітини організму.

Позначення по INCI: 2-бром-2-нітропропан-1, 3-діол, бронопол, 5-бром-5-нітро-1.3-діоксан, діазолідінілмочевіна, імідазолідінілмочевіна, гермабен II, гексаметилентетрамін, кватерній-15, натрій гідроксиметил, гліцинат, тозіламідная (формальдегідні) смола.

6. Нітрозаміни що утворюються

Нітрозаміни, які є найнебезпечнішими канцерогенами, можуть потрапити в косметику в результаті використання забрудненого сировини, а також можуть утворитися під час зберігання косметики.

Позначення по INCI: 2-бром-2-нітропропан-1, 3-діол, бронопол, 5-бром-5-нітро-1.3-діоксан, бронідокс, ацетамид МЕА, CI 11680 (пігмент жовтий 1), CI 11710 (пігмент жовтий 3), CI 60725, CI 61565 (розчинник зелений 3), CI 61570 (кислотний зелений 25), кокамідопропіламін оксид, ДЕА-цетилфосфат, етаноламін, амід молочної кислоти моноетаноламіна, лаурамід ДЕА (лауриновая кислота-діетаноламін, лінолеамід ДЕА), лаурамін оксид , олеамід ДЕА, соіамід ДЕА, Теа, Теа-додецил бензосульфанат, Теа лактат, ТРА-лаурилсульфат, Теа-стеарат (Теа-таллати), триетаноламін, трометамин, ундіціленамід ДЕ .

7. Небезпечні УФ-фільтри

Новітні дослідження показали, що багато хімічних УФ-фільтри представляють потенційний ризик для здоров'я (рак молочної залози, посилений ріст матки, гормональні зміни) і здатні проникати навіть в материнське молоко!

Ці УФ-фільтри, як передбачається, можуть надавати дію, подібну до дії гормону:
Позначення по INCI: Benzophenone-3 (Oxybenzon) / бензофенон-3 (БФ-3) - ще сильно алергенні (!), Бензофенон-1 (БФ-1) - не допускається в ЄС як УФ-фільтри, бензофенон-2 (БФ -2) - не допускається в ЄС як УФ-фільтри, Homosalate (Homomenthylsalicylat або HMS) /, гомосалат (ГМС), Octyl-Dimethyl-Para-Amino-Benzoic-Acid (OD-PABA) / октил-диметил ПАБК (ОД- ПАБК), октокрилен / Octocrylene, 3-Benzylidencamphor / 3-бензиліден камфори (3-БК), Ethylhexyl Methoxycinnamate / етілгексілметоксіціннамат

Інші критичні УФ-фільтр:
Позначення по INCI: 4-метілбензіліден камфори (4-МБК), етілгексілметоксіціннамат, Butyl Methoxydibenzoylmethane