«Кажуть, у Франції жінки витрачають на парфуми більше,
ніж держава на армію. Але у них і перемог більше».
Яніна Іпохорська, польська художниця і журналістка

 

Парфуми - це магія. І на цьому можна було б закінчити статтю. Втім, якщо хочеш - трохи подробиць. Твої духи - це набагато більше, ніж приємний аромат. І права була Мерилін Монро, відповівши, що на ніч одягає лише «трохи Шанель №5». За великим рахунком, і в інші дні така форма одягу не завадила б - ароматерапія з улюбленим парфумом найбільш невдалий день виведе на рівну доріжку.

Давай зараз саме про парфумах поговоримо. Вплив аромамасел, натуральний догляд за шкірою та інше природне - це все прекрасно і потрібно. Але парфумерний відділ - місце, де у більшості жінок просто зносить дах. Тому - пустимося в усі тяжкі.

Аромат - як будинок, який завжди з тобою

Напевно ти чула або читала, а може, навіть вивчала відомості про ауру. Не будемо заглиблюватися в езотеричну сторону. Парфуми - це можливість створювати свою особливу ауру, це будинок, який завжди з собою. Не в сенсі улюбленого дивана, а в сенсі відчуття свого простору. Корисний парфум - це зовсім не «модний тренд» та інші «вершини хіт-параду». Це аромат, в хмарі якого ти відчуваєш себе - собою. На всю котушку. Грація, чарівність і створюваний дівчиною з вміло підібраним ароматом флер - це досконалість, про який неможливо говорити. Хіба що талановитий імпресіоніст про це міг би написати картину. Або талановитий парфумер створити новий аромат. Для тебе. А ви говорите - ароматерапія, вплив феромонів. Магія чистої води, та й все.

Обираємо парфум: як знайти свій аромат

Фешн-освічені панянки, поза всяким сумнівом, в курсі парфумерних новинок, хітів сезону і інших інтриг парфумерного олімпу. Оскільки дівчинки такі дівчатка, бути в темі - справа не зайве. Але, звичайно, вибирати духи потрібно, керуючись зовсім іншими критеріями. Звичайно, варто вивчити парфумерні сайти, модні тенденції і приємні опису. Щоб хоча б знати, від яких флаконів відштовхуватися. Але далі діяти слід інтуїтивно.

Напевно ти не раз чула, що пробувати парфум потрібно на руці. Є деякі нюанси. Якщо ти прийшла приміряти певний аромат або парочку, то дійсно нанеси відразу на руку (якщо два - на дві руки відповідно). А якщо ти хочеш побродити-принюхуватися-повибірать «взагалі», то все на тіло наносити - буде перебір. Краще спочатку озброїтися паперовими смужками (і не забувати про банк з кавовими зернами, що допомагають нейтралізувати запахи, які ти оцінювала раніше), а вже вибравши фаворитів, познайомитися з ними ближче і вступити в тісний тілесний контакт. Краще забирати на довгу пробу один аромат. Крайній максимум - два, по одному на кожну руку. Але краще - все ж один. Щоб спостерігати розвиток, розквіт аромату на твоїй шкірі, відстежувати свої відчуття.

Повертаюся до первісного образу: твій парфум - це той, який створює навколо тебе шлейф. І мова зовсім не про те, що всіх збиває ароматом. Мова про твоє персональному легкому ароматному хмарі, в якому тобі добре.

Парфуми за правилами і без

Кому-то йдуть свіжі аромати, кому-то східні, хтось любитель привабливою солодощі, хтось прозоро-морських запахів. Є також свої закони жанру у віку і місця.

Очевидно, що легкі, прозорі, або сміливі провокаційні запахи більш доречні на юних створінь. А важкий східний шлейф швидше прикрасить більш дорослу жінку, бажано - спекотну брюнетку. Проте, іноді цей закон так витончено порушують, що впору порадіти: так яскраво сяє ніспровергательніца строгих установок.

Безсумнівно, є якісь загальні переваги. Хтось в цілому схиляється до квітковим запахів, хтось без розуму від шипрових ароматів, а кому-то найкраща ароматерапія - свіжий зелений флакон. Тим не менш гаряче рекомендую: експериментуй! У тому числі поза рамками звичайний переваг. Тому що несподівано «сів» на тебе, як влитий, начебто зовсім не твій аромат - це справжня пригода і абсолютно нові відчуття.

Утримаюся від цитування шедеврів типу «цей аромат призначений для стильної і впевненою в собі, а цей більше піде боязкою і трепетної». Тому що аромат - це дуже інтимно, щоб довіряти в цій справі автору слоганів. Чи відчуваєш ти готовність «перемогти всіх», або відчуваєш себе беззахисною ніжною - це питання індивідуальної реакції двох явищ: тебе і парфуму.

Аромат з протипоказаннями

Шкідливий для тебе парфум викликає різкий дисонанс, ти відчуваєш щось чуже в своєму полі. Особливо завзяті можуть намагатися його відтерти з себе мало не наждаком (Я якось терла зап'ястя милом для прання, тому що було нестерпно відчувати на собі не-скажу-який-парфум). Смішно, здавалося б, але це насправді дуже неприємно - носити не свій парфум. І категорично протипоказано. І справа не в тому, чи любиш ти деревні або квіткові аромати в цілому. Ти можеш в цілому любити ваніль - в булочках і ванільному латте, але тебе буде каламутити від неї ж, нанесеної на шкіру у вигляді парфуму. Що тут сказати? Не потрібно намагатися до нього «звикнути». Неприємний запах - в буквальному сенсі шкідливий. Навіщо ж саму себе так пригнічувати?

Парфуми навмання: духи не дарують?

Ризикну порушити заведений порядок пристойних людей, який говорить: парфум дарувати не комільфо, крім тих випадків, коли точно знаєш, який саме слід дарувати. Теоретично це, може, і справедливо. Але кілька дуже вдалих знахідок у мене було саме в вигляді подарунків. Причому іншим чином, швидше за все, я б не мала шансу подружитися з цими ароматами: у флаконі він мене не приваблював. А коли подарований парфум наносила «хоч спробувати», раптом виявляла, що мені з ним дуже добре. Справедливості заради, непотрапляння трапляються частіше, але для цього є подруги з різними смаками. І цілком може виявитися, що те, що не підійшло тобі - впору подрузі, як і навпаки, власне.