Целюліт і способи позбавлення від нього - чи не найбільш обговорювана проблема на будь-якому жіночому інтернет-сайті, будь то тема моди, здоров'я, форум про красу тіла або опис косметичних новинок. З легкої руки власниці паризького салону краси мадам Ронсар, ще в 70-х роках минулого століття звернула увагу своїх клієнток на цей нюанс шкіри, жінки всього світу почали боротьбу проти целюліту, залучаючи до цього все нові сили і засоби.

Звідки береться целюліт?

Не можна з упевненістю стверджувати, що целюліт став породженням сучасної епохи з її сумнівною екологією, гіподинамією і стресами. Поглянувши на художні полотна Рубенса і його сучасників, ми побачимо чітко виписані целюлітні горбки на стегнах і животах зображених ними оголених красунь. Зауважимо, що дамам того далекого часу і в голову не приходило вважати целюлітні нерівності шкіри недоліком і вживати заходів проти целюліту. Та й Рубенс целюлітом явно милується.

Втім, багато лікарів і сьогодні вважають целюліт не хворобою і навіть не проблемою, а ознакою будови підшкірного жирового шару, обумовленої гормональним фоном організму.

Як відомо, в сполучної тканини підшкірного жирового шару (гіподерми) синтезуються жири, абсолютно необхідні організму як джерело енергії. Знаходяться там крихітні жирові клітини згруповані в так звані жирові дольки, оточені з усіх боків колагеновими волокнами, нервовими закінченнями, лімфатичними і кровоносними судинами. Надходить в організм глюкозу клітини переробляють в ліпіди, несучи кровотоком до тканин і органів, при цьому виділяються калорії, які споживаються для життєдіяльності.

Однак налагоджений механізм роботи жирових клітин може дати збій, в результаті якого порушується циркуляція в гиподермі крові і лімфи. У просторах між клітинами починає застоюватися рідина, утворюючи набряклості, жирові клітки групуються в вузлики, колагенові волокна товщають і тверднуть - і ось ми бачимо на своїх стегнах лякаючу «апельсинову кірку». Чому ж стався збій?

Що провокує целюліт?

Головною причиною целлюлітних змін підшкірного шару лікарі називають вплив гормонів, і перш за все естрогену. Саме гормони викликають порушення лімфо і кровообігу в гиподермі, що приводить в підсумку до целюліту. Найбільш уразливими для целюліту жінки стають в період статевого дозрівання, під час вагітності і клімактеричному віці, коли в організмі відбуваються бурхливі гормональні сплески.

Втім, активізувати розвиток целюліту здатні й інші причини:

  • спадкова схильність;
  • часті стреси;
  • порушення роботи щитовидної або підшлункової залози, дисфункція яєчників або наднирників;
  • зловживання алкоголем, курінням, кавою і міцним чаєм, цукрозамінники і продуктами з високим вмістом консервантів;
  • нераціональне харчування (надлишок жирів і вуглеводів і недолік білків);
  • зайва вага;
  • малорухливий спосіб життя.

Целюліт - вторинна статева ознака?

Зауважимо, що більшість причин можливого виникнення целюліту не має якихось статевих особливостей, але страждають від нього, як правило, жінки. Справа тут, крім естрогену, ще й в особливостях розподілу сполучнотканинних волокон, які у чоловіків мають перпендикулярне розташування і перехрещуються між собою, не дозволяючи гиподермі розтягуватися. Жіночий організм, налаштований природою на виношування дитини, забезпечений еластичною і легко розтягується гіподермою з горизонтальними волокнами, між якими легко відкладаються жир і вода, провокуючи розвиток целюліту.

Невже целюліт може бути корисний?

Судячи з структурі підшкірного жирового шару в жіночому організмі, можна припустити, що схильність до целюліту закладена в нас від природи, щоб оберігати майбутнє потомство від зовнішніх впливів. Однак сучасні жінки не згодні миритися з недосконалістю своєї фігури, а тому сприймають целюліт як відмінний привід посилити свою увагу до власного здоров'я, переглянути спосіб життя і застосувати до себе нові засоби по догляду за тілом.

Чи можна позбутися целюліту?

Косметологічна галузь пропонує широкий вибір засобів і методів, за допомогою яких можна позбутися целюліту. Це і косметика, і апаратні методи, і SPA-процедури. Однак в цій боротьбі слід пам'ятати два важливих правила.

  1. Необхідно порадитися з лікарем, перш ніж вдаватися до апаратних методів корекції целюліту (озонотерапії, апаратного антицелюлітного масажу і т.д.), оскільки при ряді хвороб (наприклад, органів малого таза) вони протипоказані.
  2. Перемогти целюліт в принципі цілком можливо, але тільки за допомогою комплексного впливу різних засобів і методів.

Так, наприклад, апаратні салонні процедури за рахунок глибини впливу надають моделює дію на тіло і лікувальний ефект:

  • ультразвук підсилює обмін речовин, активізує ферменти;
  • мікрострумова стимуляція покращує кровообіг, виводить токсини;
  • лімфодренаж позбавляє від набряклості тканин, підвищує тургор шкіри;
  • ліпосакція видалить великі жирові відкладення, непосильні для косметичних процедур.

Зміцнять кровоносні судини і не дозволять шкірі обвиснути укутування водоростями, компреси з биостимулюючими концентратами.

Розкрити пори шкіри для глибокого проникнення активних речовин, а також розбити жирові горбки в важкодоступних місцях зможе моделюючий масаж з антицелюлітні кремами і гелями.

Регулярні спортивні заняття зміцнять м'язи, не дозволяючи формуватися новим целюлітні бугоркам, а дієта з високим вмістом овочів і фруктів дасть організму необхідні вітаміни і мінерали для боротьби з целюлітом.

Використовуючи такий значний комплекс косметичних засобів і методів по догляду за тілом, ти не тільки переконаєшся в тому, що позбутися від целюліту можливо, але і обов'язково відчуєш себе здоровою доглянутою і чарівною.