До складу будь-якого косметичного засобу входить більше п'ятдесяти інгредієнтів. І якщо ми все своє життя не присвятили хімії, то навряд чи, їх назви нам про що-небудь скажуть.

Замість того, щоб вивчати підручники хімії, давайте складемо "чорний список" інгредієнтів, яких НЕ повинно бути на баночках і тюбиках, що стоять у нас на поличках.

... eth-nn, ... ет-N - речовини, які містять літери "eth", "ет" в поєднанні з цифрами, наприклад, Ceteareth-33, цетеарет-33.

1,2-Dioxane: (ethoxylated alcohols, 1,4 - dioxane, polysorbates, and laureths) зустрічається в шампунях, кондиціонерах, очисних лосьйонах для обличчя, кремах, милі, а також в різних миючих засобах, які використовуються в домашньому господарстві. Легко проникають і в шкіру, і з повітрям в організм. Сильний канцероген: викликає рак носових перегородок, руйнує печінку.

2-Bromo-2-Nitropropane-1,> 3-Diol - див. Формальдегіди / похідні формальдегідів.
2,4-Toluylendiamin - був в 1980-х рр. ідентифікований як канцероген і з тих пір заборонений.
2,5-Toluylendiamin - хімічний родич забороненого 2,4-Toluylendiamin. Канцерогенність не виключена.
4-MBC - див. Бензофенон
5-Bromo-5-Nitro1,3-Dioxane - див. Формальдегіди / похідні формальдегідів.

a-Hydroxysure / Alpha Hydroxy Acids / а - оксикислота - органічна кислота, яка стимулює оновлення клітин шкіри, допомагає зменшити видимість зморшок, а також очищає і пом'якшує шкіру. Засоби по догляду за шкірою з цією кислотою впливають не тільки на клітини шкіри, але і на захисний шар шкіри: в процесі відлущування зовнішніх клітин, молоді оголені клітини швидко піддаються агресивному впливу навколишнього середовища, що усуває захисний бар'єр. Разом з знебарвленням шкіри може викликати печіння, здуття, бульбашки, кровотечі, висип, свербіж. Сумними наслідками можуть стати довгострокові пошкодження шкіри, а також є підстави припускати, що може провокувати рак шкіри.

До альфа-оксикислот відносяться кислота глюкози - гліколева кислота (отримується з цукрової тростини); молочна кислота (міститься вкіслом молоці); оксіянтарная кислота (міститься в яблуках); лимонна кислота (цитрусові); винна кислота (виноград) і ряд їх похідних, отриманих шляхом синтезування.

A

  • Acetamide MEA / Ацетамід - похідна оцтової кислоти. Речовина, добре абсорбує воду. Використовується в помадах і румянах для збереження вологи. У косметиці використовується в якості пластифікатора, стабілізатора і розчинника. Отруйний, канцерогенні, мутагенні.
  • Albumin / Альбумін. Білок. Головний і "улюблений" інгредієнт в засобах проти зморшок. Як правило, в засоби додається бичачий сироватковий альбумін (альбумін сироватки великої рогатої худоби), який при висиханні покриває зморшки плівкою, від чого вони здаються менш помітними. Стягує шкіру, забиває пори, викликає передчасне старіння.
  • Alcohol / спирт / алкоголь - використовується в якості розчинника, позиціонується як речовина, що сприяє транспортуванні корисних речовин до місця їх впливу. Є хорошим засобом проти спінювання засобів. Швидко сохне завдяки своїй високій летючості. Синтетичний спирт - отруйна, канцерогенна, мутагенна речовина, що викликає несприятливі реакції в організмі. Особливо небажаний в ополаскувачах для порожнини рота в концентрації більше 25%.
  • Alkyl-phenol-ethoxylades - імітує естроген, що викликає зменшення кількість чоловічої сперми. Широко застосовується в шампунях і пенах для ванн. Отруйно, мутагенні, токсичні.
  • Aluminum / Aluminium / алюмініум - використовується як колірна добавк а вкосметиці, особливо в тінях для вій, а також в дезодорантах і засобах від поту, тому що володіє висушуючою дією, але при цьому пошкоджуючи шкіру. Отруйно, канцерогенно, мутагенно. Має тенденцію до накопичення в клітинах внутрішніх органів.
  • Ammonium laureth sulphate (ALS) / Аммоніум лаурет сульфат (АЛС) - легко проникає в шкіру. Використовується в засобах по догляду за волоссям і в пінах для ванн. Отруйно, канцерогенні, мутагенні.

В

  • Bentonite / Бентоніт - натуральна пориста глина з золи вулканічного походження. Від звичайної глини відрізняється тим, що при змішуванні з рідиною утворює гель. Використовується в масках, пудрі, тональних кремах. Позиціонується як засіб, здатний утримувати токсини. Але не варто забувати, що ми наносимо цей засіб на шкіру, де воно чарівним чином утримує токсини і не дає їм вибратися назовні, таким чином перешкоджає природному виділенню вуглекислого газу ідиханію шкіри. Так само частинки бентоніту можуть дряпати і пошкоджувати шкіру. Завдяки пористій структурі поглинає воду зі шкіри, утворює на поверхні плівку і забиває пори! До того ж, випробування на мишах показали високу токсичність глини.
  • Benzophenone / Бензіфенон / Оксибензон / 4-MBC (4-Methylbenzylidencamphe> r) OMC (Octyl-methoxycinnamat) / B> p-3 (Benzophenon-3) - органічний УФ-фільтр. Найчастіше використовується не тільки в захисних засобах для засмаги, але і в інший косметичної продукції, як речовина, що захищає аромати і колір в парфумерії і милі. Однак дана речовина підозрюється в дії, як аналогічний дії жіночого гормону естрогену. Також було виявлено, що дана речовина при взаємодії з УФ-променями виділяє шкідливі сполуки, збільшуючи їх змісту, а при попаданні всередину шкіри, не захищає від їх впливу. До того ж деякі похідні здатні викликати алергічну реакцію (можливо саме тому у Вас алергія на засоби проти або для засмаги?).
  • Benzene / Бензол - в косметичних засобах виявлений в поєднанні з іншими хімічними речовинами, що може бути ризиком в застосуванні, тому що сам по собі бензол віднесений до отруйних, мутагенну та канцерогенну речовин. Є визнаним отрутою для кісткового мозку.
  • Benzylalkohol / бензилалкоголь - використовується як антисептик в парфюмеріі, шампунях, рідинах для зняття лаку, освіжувачі повітря, дезодоранти, миючих та чітсящіх засобах. Однак є досить агресивним, що в більшості випадків тягне алергічні реакції шкіри, а також ураження верхніх дихальних шляхів.
  • Benzylparaben / бензілпарабен - консервант, що викликає алергічні реакції. Як і всі парабени здатний впливати на грудні залози.
  • Borate / Борати - викликають гострі алергічні реакції і отруєння.
  • Borsure / Борна кислота - володіє антисептичною активністю. При місцевому застосуванні (у вигляді мазі) надає також антипедикульозні дію. Допущена як консервант E284. Добре проникає через шкіру та слизову оболонки, повільно виводиться з організму і може накопичуватися в органах і тканинах.
  • Bronopol / Бронопол - замасковане назву формальдегіду, звідси є одним з найбільш токсичних, канцерогенних, алергічних. Саме бронополпроізводіт нітрозаміни, які є канцерогенними. Є прекрасним консервантом, який може самостійно впоратися з усіма бактеріями в кремі. Саме з цієї причини його і варто уникати - краще віддати перевагу засобам, в складі яких понад 20 консервантів меншої активності.
  • Bronidox / бронідокс - формальдегід.
  • Butylated Hydroxianisole (BHA) і Butylated Hydroxytoluene (BHT) - консервант, широко використовується не тільки в косметиці, але і в харчовій промисловості. Швидко вбирається в шкіру і довго зберігається в тканинах. Канцерогенний. Широке застосування отримав не тільки в косметичних засобах, а й в харчовій промисловості.
  • Butan, (Butane), бутан - безбарвний газ, бистровоспламенямемий, в високих дозах має наркотичну дію.

С

  • Carbomer 934, 940, 941, 960, 961 C - популярний згущувач і стабілізаторів косметичних засобів: креми, декоративну косметику для очей, зубних пастах, засобах для ванн. Штучний емульгатор. Викликає алергічні реакції і запалення очей.
  • Cera Microcristallina - парафін, отриманий з нафти. Сполучний агент, стабілізатор емульсії, глушник, регулятор в'язкості. Найчастіше зустрічається в помадах. Небезпечним лише індивідуальної неперносімостью, тобто Алергічною реакцією.
  • Ceresin / Церізін - мінеральне масло, отримане шляхом переробки нафти. Забиває пори. Стійко «застряє» в клітинах шкіри.
  • Ceteareth, цетеарет- див. Поліетиленгліколь
  • Coal Tar / Кам'яновугільний дьоготь - використовується в шампунях проти лупи. Найчастіше використовується як барвна добавка. Ховається під абревіатурами FD, FDC або FD & C. Викликає важкі алергічні реакції, а також вплив на ЦНС. Заборонено в країнах ЄС.
  • Cocamide DEA головним чином присутній в шампунях. Містить нітрозаміни, які є відомими канцерогенними речовинами. Випробування на щурах показали, що дана речовина може викликати пухлину печінки.
  • Cocomidopropyl Betaine - використовується в шампунях в комбінації з іншими сурфактантами (поверхнево-активними речовинами). Синтетична речовина. Викликає роздратування століття.
  • Collagen / Колаген не дивлячись на всі запевнення косметологів і виробників є не просто марною добавкою до косметичного засобу (що найчастіше рази збільшує його вартість), але і чинить негативний вплив: забирає вологу з шкіри, покриває її плівкою, що призводить до зневоднення шкірних покривів .

Ще раз повторимо: колаген - нерозчинний волокнистий білок. Для косметичних засобів як правило використовується колаген, який отримують шляхом зіскоблювання з шкур великої рогатої худоби або нижній частині лап птахів. Молекулярний вага такого інгредієнта більше 3000 одиниць, що не дозволяє йому проникнути крізь мембрану клітин шкіри. Крім цього, це чужорідний білок, який не може використовуватися людській шкірі.

ВИНЯТКОМ є рослинний колаген, який представляє собою гидролізірованний протеїн пшениці, малі розміри молекул якого легко проникають в шкіру, де він розкладається на складові, необхідні для вироблення власного колагену шкіри.

  • Copolyol / Кополіол - див. Поліетиленгліколь.

D

  • DEA (Diethanolamine) - MEA (Monoethanolamine) - TEA (Triethanolamine), а також інші: Cocamide DEA, DEA-Cetyl phosphate, DEA Oleth-3 phosphate, Myristamide DEA, Stearamide MEA, Cocamide MEA, Lauramide DEA, Linoleamide MEA, Oleamide DEA , TEA-Lauryl Sulfate. Використовуються як емульгатори та піноутворюючі речовини в очищувальних лосьйонах для шкіри обличчя, в шампунях, лосьйонах для тіла і для ванн, в милі і т.п. ПАР - поверхнево активна речовина. Дані речовини канцерогенні. DEA балансують pH а косметичних засобах. Викликають сильне роздратування, а разом з SIS (поєднання, часто зустрічається в косметиці) утворюють нітрати.

У ранніх дослідженнях DEA не означав канцерогенний, в останніх дослідженнях були знайдений канцерогенні властивості, поза взаємодії з нітратними сполуками. Крім того нітрозамін викликають небажані реакції шкіри і слизової.

  • Diazolidinyl-Harnstoff / Діазодініловая сечовини кислота - див. Формальдегіди / похідні формальдегідів.
  • Diazolidinyl-Urea / діазоді> Ніл-сечовина - див. Формальдегіди / похідні формальдегідів.
  • Diethanolamin / Діетаноламін- див. DEA.
  • Diethylphthalat / Діетілфта> лат - використовуються в процесі денатурації алкоголю або в якості стабілізаторів парфумерних продуктів, був виявлений в шампунях і в спреях для волосся, використовується і в кремах для обличчя. Він всмоктується шкірою і впливає на її захисний механізм. Є підстави вважати, що дані речовини вражають печінку, нирки Іорган розмноження, і в тому, що вони діють, як гормони (уточнюється).
  • Dimethicone / Диметикон - див. Мінеральне масло.
  • DMDM Hydantoin / ДМДМ-гидантоин - див. Формальдегіди / похідні формальдегідів.
  • Dioform / Кандірогенен - ​​використовується у багатьох зубних пастах і інших засобах для відбілювання. Пошкоджує зубну емаль, послаблює захисну раковину.
  • Dioxin / Діоксин - якщо Вас не переконає те, що ця речовина в 500 000 разів сильніше, ніж ДДТ, то спробуємо пояснити. Діоксин - тотальна отрута, оскільки навіть у відносно малих дозах (концентраціях) він вражає практично всі форми живої матерії - від бактерій до теплокровних. Діоксин небезпечний з двох причин. По-перше, будучи найбільш сильним синтетичним отрутою, він відрізняється високою стабільністю, довго зберігається в навколишньому середовищі, ефективно переноситься по ланцюгах харчування і, таким чином, тривалий час впливає на живі організми. По-друге, навіть у відносно нешкідливих для організму кількостях діоксин сильно підвищує активність вузькоспеціфічних монооксигеназ печінки, які перетворюють багато речовин синтетичного і природного походження в небезпечні для організму отрути.

Використовується для відбілювання паперу.

  • Disodium EDTA - синтетичний компонент, покликаний контролювати pH. В косметології використовується для пом'якшення водного середовища від кальцію і магнію. Визнаний небезпечним канцерогеном.

E

  • Elastin / Еластін - інгредієнт, в ряду з колагеном позиціонується в рекламі як виключно корисний для догляду за шкірою і волоссям. Вважається, що, коли з віком молекули еластину руйнуються, формуючи зморшки, еластин сприяє їх скріпленню і продовженню єластичності шкіри. З цією метою багато фірм з виробництва косметики використовують еластин в складі своїх препаратів. Як і колаген, еластин отримують з великої рогатої худоби, і він аналогічним чином утворює на шкірі плівку через свого великого молекулярного ваги і перешкоджає природному обміну речовин. Навіть будучи вприснутим в шкіру, еластин не виконує своїх косметичних функцій, так як він чужорідний для людського організму.

Тільки один вид поперечно-пов'язаного еластину здатний проникати в людську клітину і поєднуватися з нею. Це форма рослинного еластину, що містить «будівельний матеріал» для синтезу природного, свого власного еластину, яка називається десмозін або з-десмозін (Desmosin і Iso-Desmosine).

  • Ethylparaben / етілпарабен - див. Парабени.

F

  • FDC-n (FD & C) - це барвники, які були схвалені в США і дозволені для використання в харчовій, фармацевтичній і косметичній промисловості, а також в засобах особистої гігієни. Наші улюблены E-шки. Деякі - просто подразники, в той час як інші - сильні канцерогенні речовини. Вважається, що до цих пір не встановлені рівні допустимого безпечного використання даних коштів для кожної колірної категорії.
  • Fluoride / Флюорид - небезпечний хімічний елемент. Застосовується, як правило, в зубних пастах. Крім того, що флюорид дійсно є ефективним засобом проти карієсу, він знебарвлює зубну емаль. Fluoride / флюроіди - потенційно канцерогенні інгредієнти.
  • Fluorkohlenwasserstoffe / фторуглеводородов - безбарвні негорючі гази або безбарвні негорючі рідини, що викликають іноді легке роздратування верхніх дихальних шляхів. Застосовуються часто як пропелленти, пінять, в спреях для волосся.
  • Fluorocarbons / фторуглеродов - як правило використовують в лаках для волосся, так би мовити, для міцності. Крім цього, широко поширений в паливній промисловості. Токсичний для дихальних шляхів.
  • Formaldehyde / Формальдегід - інгредієнт лаків для нігтів, шампунів і інших парфумованих косметичних засобів. Допускається його застосування в кількості до 0,1% в складі косметичних засобів, призначених для гігієни порожнини рота, і до 0,2% в інших косметичних препаратах. У фармакології препарати, що містять до 0,5% формальдегіду, застосовуються для зниження пітливості без будь-яких обмежень, і тільки при застосуванні мазі, що містить 5% цієї речовини, рекомендується не наносити її на шкіру обличчя. Використання в косметиці заборонено в Японії та Швеції.

В цілому, викликає серйозні подразнення слизової. Торгова назва: DMDM ​​hydantoin або MDM hydantion або формалін. Дуже токсичний для шкіри. Формальдегід призводить до швидкого старіння шкіри і є сильним алергеном, потенційний канцероген. Два речовини з сімейства формальдегідових використовуються в якості консервантів в косметиці: DMDM ​​(Dimethylol Dimethol Hydantoin) і Imidazolidinyl Urea. Токсичні. Викликають контактні дерматити.

  • Formaldehydabspalter - див. Формальдегіди / похідні формальдегіду.
  • Fragrances / Аромати - ароматичні добавки до більшості косметичних препаратів. До їх складу може входити до 4000 хімічних компонентів, які в більшості своїй канцерогенні. Часто містять сечу або фекалії тварин. Mожуть викликати головні болі, запаморочення, алергічний висип, знебарвлення шкіри, сильний кашель і блювоту, роздратування шкіри. Клінічне спостереження доводить, що аромати можуть торкнутися центральну нервову систему, і стати причиною виникнення депресії, дратівливості і т.п.

G

  • Glycerine / Гліцерин-хімічні сполуки жиру з водою, в яких вода розділяє жир на дрібні компоненти. Використовується як пом'якшувач і розчинник. Позиціонується як корисний зволожувач. Викликає зневоднення шкіри, так як при вологості повітря нижче 65-70% «витягують» вологу навіть з найглибших шарів шкіри на поверхню замість того, щоб брати її з повітря, ніж посилює пересихання глибоких шарів епідермісу, таким чином, ще більше висушуючи суху шкіру.
  • Glycols / Гликоли - використовуються як речовини, покликані затримувати вологу в шкірі. Можуть бути як тваринного, так і рослинного походження. Проводять також і синтетичним шляхом. У більшості випадків використовується як дешева заміна гліцерину. Наприклад, Diethylene glycol і carbitol вважають отруйними. Ethylene glycol викликає рак сечового міхура. Все гликоли - токсичні, канцерогенні та мутагенні.

H

  • Hyaluronic acids / Гіалуронова кислота в наш час вважається великим досягненням в косметичному виробництві і є дуже популярним засобом. Різниться за походженням: на рослинну і тваринну.

Рослинна кислота має рослинне походження і практично ідентична людської. Завдяки такій подібності її часто застосовують в медицині, або впорскують під шкіру, або в низкомолекулярной формі застосовують зовнішньо. Важливо, щоб компанії не використовували її в більш дешевої, високомолекулярної, формі (до 15 млн.од.).

Молекули гіалуронової кислоти тваринного походження набагато більші проміжків між клітинами рогового шару, тому проникнення їх в живі шари шкіри абсолютно виключено, не кажучи вже про вихід в сполучну тканину дерми (хоча зморшки і складки виникають якраз в цій області). Вона залишається на шкірі і діє як колаген.

  • Hydantoin DMDM ​​/ Формалін є дуже хорошим консервуючим засобом не тільки для музейних експонатів, а й для будь-яких інших продуктів. Зокрема, як з'ясувалося, він ефективно захищає від мікробів косметичні засоби. Одне лише погано - від формаліну страждають не тільки мікроби, але і живі клітини, тим більше що він легко проникає через шкіру.

Може викликати дерматити. Як консервант може утворювати формальдегід, який є небезпечним канцерогеном.

I

  • Imidazolidinyl Urea / імідазолідінілмочевіна. Після парабенів - найбільш вживаний в косметиці консервант, одержуваний природним способом в якості продукту білкового метаболізму (гідролізу). Деякі вважають, що ця речовина сприяє проникненню поживних речовин в шкіру, зволожує шкіру. Однак при високих температурах виділяє формальдегід, який дуже токсичний. Додають в пудру, дитячі шампуні, одеколони, в тіні для повік, тоніки для волосся і лосьйони.
  • Isopropyl Alcohol (SD-40) - використовується як «сушка». На шкірі викликає сухість, дратує верхні шари шкіри і робить її беззахисною перед бактеріями і вірусами. Виробляється з тієї ж самої нафтової бази, яка використовувалася для створення грамплатівок. Основна речовина для антифризних рідин. Провокує отруєння. Викликає рак порожнини рота, мови і горла.

K

  • Kaolin clay / Каолін - одна з різновидів лікувальних глин. Вона володіє тонкою структурою і володіє висушуючою дією, а також зневоднює шкіру. Навіть не дивлячись на те, що часто в цій глині міститься велика кількість шкідливих домішок, її активно використовують в різних медичних препаратах, а особливо в масках. За допомогою цієї глини в шкірі затримуються всі шкідливі токсини і вуглекислий газ, таким чином, шкіра отримує задуха. Звідси і передчасне старіння.

L

  • Lanolin / Ланолін - овечий смалець, що збирається c овечої вовни. Часто вживається в рекламі зволожуючих кремів із застереженням на те, що він здатний проникати в шкіру краще за всіх інших засобів. Дійсно розм'якшує шар відмерлих клітин, але душить живі. Чужорідні (овечі) білки можуть підвищувати чутливість шкіри і викликати алергічну висип. Ланолін косметичних сортів сам безпечний, але часто вступає в реакцію з канцерогенними речовинами, яких близько 16, сприяючи їх вступу в організм. Все б нічого, якби не було відомо, що 49% канцерогенного пестициду ДДТ (дуст) поглинається ланоліном через шкіру.
  • Lauge / Луги - висококонцентрований рідкий розчин з гідроксиду натрію і гідроксиду калію. Зазвичай тверде мило комбінується з лугів і тваринних жирів, які можуть «роз'їдати» або висушити шкіру.
  • Lauramide DEA (Lauric Acid) / Лорамід зазвичай отримують з кокосового або лаврового масла. Входить в основу для виробництва мила і миючих засобів, оскільки створює хорошу піну, атакож є згущувати речовиною. У косметичній формулою вступає в реакцію з іншими компонентами, виробляючи нітрозаміни, відомі канцерогенні речовини. Сушить волосся, шкіру. Викликає алергічні реакції.
  • Laurylsulfat / Лаурілсульфaт- див. SLS
  • Lindane (hexachlorocyclohexane) - пестицид, який поширений в сільському господарстві. Ховається під назвами Kwell, linden, Bio-Well, GBH, G-well, Kildane, Kwildane, Scabene і Thionex. Використовується в кремах, лосьйонах і шампунях. Виявлено випадки раку шкіри. Дуже токсичний для нервової системи.

М

  • Methylсhloroisothiazolinone / Метілохлорізотіазолінон (MCI) - органічна сполука, що використовується як консервант в багатьох косметичних продуктах: шампунях, кондиціонерах, засобах для тіла, миючих засобах, засобах для зняття косметики з очей. У вищевказані кошти додається речовина, отримане штучно, що доповнює його спектр дії захисними властивостями кольору і складу косметичного засобу. Відноситься до канцерогенних, токсичних і мутагенних речовин.
  • Methylbenzylidencampher / Метілбензіліденовая камфора - відноситься до Бензофенон (див.вище)
  • Methylisothiazolinone / метілізотіазолінон (MIT) - антибактеріальний компонент (консервант) широкого спектра дії, що додається в шампуні, креми, миючі засоби, рідкі мила (особливо для інтимної гігієни). Відноситься до розряду вищеописаного MCI. Американські вчені виявили, що дане з'єднання ушкоджує нервові клітини людини і при частому вживанні навіть в слабкої концентрації небезпечно для здоров'я людини. Особливо небезпечно воно для вагітних і дітей.
  • Methylparaben / Метилпарабен - як і всі парабени є популярним консервантів в косметології. При чому використовується не тільки в засобах по догляду (лосьйони, молочко), але і в декоративній косметиці (тональні засоби, пудра). Знайти косметику без змісту цього компонента практично нереально, зазвичай його концентрація знаходиться в межах медичної норми, однак (УВАГА!) при його використанні варто уникати перебування на сонці. Ну, і за всіма правилами жанру даний компонент може викликати індивідуальну непереносимість, що буде проявлятися в алергічних реакціях.
  • Microcristalline Wax / Мікрокрісталліновий віск - див. Мінеральне масло.
  • Mineral Oil (heavy and light) / Мінеральне масло - технічне масло, що отримується в якості відходу нафтохімії. Мінеральне масло і його похідні (церезин, мікрокрісталліновий віск, диметикон, петролати) використовуються в промисловості як мастильні рідини і мастила. Це масло утворює на шкірі жирну плівку, таким чином там закапсулюэться волога, токсини і продукти відходу. Уповільнює зростання молодих клітин. Збільшує дегідратацію і знижує бар'єрну функцію шкіри. Є найчастішою причиною вугрів і алергічного висипу. Алергічні реакції (нафтохімічна алергія) можуть призводити до артриту, мігрені, епілепсії, діабету. Містить у високих концентраціях канцерогени - речовини, що спричиняють онкозахворювань.

N

  • n-Butylparaben / n-бутилпарабен - див. Парабени.
  • n-Propylparaben / n-пропілпарабен- див. Парабени.
  • Natrium Borat (Sodium Borate) / Борат натрію - антисептичний засіб, що застосовується зовнішньо для змазування, спринцювання. Входить до складу ополіскувачів для порожнини рота. До недавнього часу не викликав побоювань, проте вченими було виявлено, що він проникає через шкіру в тіло і отруює клітини. Однак в медицині використання цієї речовини ніколи не викликало сумнівів.
  • Natrium Chlorid (Natrium Chloride) / Хлорид натрію - харчова сіль. Також широко використовується в медицині. Потрапив в даний список через те, що має підвищену гігроскопічність, тобто при попаданні на шкіру витягує з неї вологу, що призводить до її висушування, зневоднення, подразнення. Однак ця властивість дуже непогано при боротьбі з підвищеною пітливістю. Кристали цієї речовини грубо пошкоджують шкіру.
  • Natrium Fluorid (Sodium Fluoride) / Флюорид натрію - потенційний канцероген.
  • Natrium-lauryl-sulfat (Sod> ium Laurel SulphateSLS) / Лаурилсульфат натрію - різке чищення і змочувальну засіб, що застосовується для для миття підлог в гаражах, для знежирення двигунів і верстатів, в засобах для миття машин, т.к має здатність видаляти жир з поверхні. І все ж, він широко і повсюдно використовується при виготовленні косметичних очищувачів, шампунів, гелів для ванн і душа, піноутворювачах для ванн і т.д. І навіть - в зубних пастах. І цей ігредієнт фахівці вважають одним з найнебезпечніших в продуктах по догляду за зубами і порожниною рота, волоссям і шкірою.

Вчені вважають його сильним алергеном. Він швидко абсорбується і накопичується в очах, мозку, серці і печінці, що призводить до довгострокових пошкоджень організму. Може через реакцію з іншими інгредієнтами привести до утворення канцерогенних нітратів і діоксинів. Лаурилсульфат натрію уповільнює процеси одужання в цілому, у дорослих може викликати катаракту, а у дітей може викликати проблеми в розвитку очей.

До сих пір не переконалися у шкідливості цього компонента? Що ж наш останній аргумент - у всьому світі SLS (як і наступний компонент SLES) використовуються для навмисного роздратування всіх і вся з метою знайти ліки від цього, тобто «Протиотрути».

  • Natrium-laureth-sulfat (Sodium Laureth Sulfate / SLES) / Лауретсульфат натрію-алкогольна форма лаурилсульфата натрію. Діє менш дратівливо, ніж лаурилсульфат натрію, але призводить до сильнішого висушування. По інших властивостях і впливу ідентичний SLS.

Де ці речовини найчастіше зустрічаються?

Mouthwashes (Ополіскувачі для порожнини рота)

· Alcohol

· Flavoring

· Sodium Lauryl Sulfate (SLS) 

Toothpastes (Зубні пасти)

· Fluoride

· Sodium Fluoride

· Sodium Lauryl Sulfate (SLS) 

Shampoos (Шампуні)

· Diethanolamine (DEA)

· Propylene Glycol

· Sodium Lauryl Sulfate (SLS)

· Sodium Laureth Sulfate (SLES) 

Conditioners (Кондиціонери)

· Diethanolamine (DEA)

· Propylene Glycol

· Tallow (Animal Fat) 

Shaving Gels/Creams (Креми для гоління)

· Diethanolamine (DEA)

· Propylene Glycol

· Salt

· Sodium Lauryl Sulfate (SLS) 

Deodorants(Дезодоранты)

· Aluminum Butane Propane

· Propylene Glycol 

Shower Bars/Gels (Гель / мило для душа)

· Diethanolamine (DEA)

· Sodium Lauryl Sulfate (SLS)

· Sodium Laureth Sulfate (SLES)

· Tallow (Animal Fat)