Харчування дитини раннього віку, природно відрізняється від харчування дорослого. Педіатри дають свої рекомендації, і крім шкідливих для дітей будь-якого віку, особливо виділяють продукти, які не можна їсти дітям до 3 років:

  1. Морепродукти, такі як креветки, мідії, краби (викликають алергію).
  2. Сосиски, ковбасу, сардельки (переповнені ароматизаторами, барвниками, консервантами).
  3. Баранину, жирну свинину, м'ясо одоплавающіх птахів (гусей і качок) - містять зайвий обсяг тугоплавких жирів тваринного походження.
  4. Диню і виноград (підвищують газоутворення і збільшують навантаження на підшлункову залозу).
  5. Всіма улюблені ласощі - морозиво (має підвищений рівень жирності, вмісту цукру, шкідливих добавок, здатних викликати алергію).
  6. Мед, якщо дитина схильна до харчової алергії.
  7. «Доросле» неадаптоване молоко (небезпечно алергією, проблемами з шлунково-кишкового тракту, зниженням імунітету дитячого організму, порушенням обміну речовин, атеросклерозом і артеріальною гіпертонією в майбутньому).
  8. Тістечка, торти, цукерки, шоколад, листкове або пісочне печиво, інші кондитерські вироби (напхані харчовими добавками, цукром, жиром, але майже зовсім не містять корисних речовин).
  9. Газовані напої (надмірно дратують шлунково-кишковий тракт).
  10. Какао (через підвищеної жирності напою і підбадьорливого алкалоїду теоброміну).

Як це не дивно, але до 1 року не варто давати помідори (перевантажують нирки). Тільки після 1,5 років допустимо давати дитині часник, цибулю, болгарський перець в невеликих обсягах.
До 2-х років не варто давати квашені огірки і помідори (у зв'язку з бактеріями), горіхи, особливо арахіс (дуже сильні алергени), селера (надмірно активізує діяльність підшлункової).
До 5 років заборонена червона і чорна ікра (дуже алергену і включає консерванти; містить надлишок солі, що загрожує для нирок), гриби (дитячий організм не містить стільки ферментів, щоб їх перетравити, до того ж гриби накопичують в собі радіоактивні речовини і важкі метали ).
Кава допустимо давати дітям навіть в мінімальних обсягах тільки після 10-12 років.
Строго не рекомендовані всім дітям: солоні сухарики, чіпси, картопля фрі, гамбургер і інший фастфуд.