При виборі будь-якого косметичного засобу, а особливо сонцезахисного, важливо пам'ятати про правило «Не нашкодь». Більшість сонцезахисних засобів містять інгредієнти, які можуть завдати шкоди шкірі і всьому організму. Адже через шкіру всмоктується більше 60% компонентів з будь-якого косметичного засобу.

Дані Міжнародного агентства з вивчення раку говорять про те, що хімічні фільтри бензофенон-3 (ВР-3), гомосалат (HMS) і 3-бензіліденкамфори (3-BC), які входять до складу сонцезахисних кремів, негативно впливають на ендокринну систему. Вчені встановили, що вони небезпечні для репродуктивної системи і системи розвитку тварин. Вплив цих речовин на організм людини мало вивчено, так що важко передбачити, наскільки серйозні негативні наслідки в майбутньому може мати їх використання.

На сонцезахисний крем обов'язково вказується фактор сонячного захисту - SPF. Чим більше SPF у крему, тим більша ступінь захисту від сонця. Але не завжди вказаний фактор SPF є гарантією захисту. Згідно з новими стандартами Євросоюзу, SPF фактор повинен захищати не тільки від відомого всім ультрафіолету (промені спектру UVB, що викликають опіки), а й від інфрачервоного випромінювання (промені спектру UVА). Саме інфрачервоне сонячне випромінювання проникає в глибокі шари шкіри, викликає мутації, руйнування колагену і передчасне старіння. Креми, що захищають від променів спектра А, маркуються спеціальним символом.

Придбати натуральні та органічні сонцезахисні засоби можна ТУТ.