У деяких випадках органічна косметика містить продукти тваринного походження, наприклад, такі, як бджолиний віск, ланолін або навіть масло ши (на його базі виготовляються деякі аюрведические засоби). Це обов'язково вказується на упаковці, так як серед шанувальників органічної косметики є люди, релігійні та світоглядні установки яких дозволяють їм використовувати для догляду за собою тільки те, що виросло з землі. У будь-якому випадку органічна косметика принципово і категорично не проходить випробувань на тваринах і не містить інгредієнти, видобуток яких пов'язана зі стражданнями або загибеллю живих істот.

Походження інгредієнтів - гостре питання для органічної косметики. І виробнику, і споживачеві не все одно, де виросло, і як було зібрано і оброблено сировину для крему або лосьйону. Рослини повинні «з'явитися на світло» в так званих біологічно контрольованих умовах, тобто в такому місці, екологічна чистота якого не викликає сумніву. Це можуть бути як природні, ретельно зберігаються майданчики, так і спеціальні ферми, умови на яких наближені до ідеальних природним.

Отже, важливою відмінністю органічної косметики є те, що її виробники чітко знають свій контингент; знають вони і те, що це люди поінформовані, уважні і небайдужі. Тому виробники і споживачі довіряють один одному. Перехід на органічну косметику - це свого роду принциповий вибір. Його роблять різні люди, в числі яких страждають від алергії на поширені компоненти масових засобів за доглядом, вегетаріанці, прихильники ряду релігій, а також всі ті, кому небайдужа навколишнє середовище і власне здоров'я.