Варто згадати, що доглядова косметика на основі синтетичних компонентів і з використанням консервантів набула широкого поширення тільки в середині минулого століття. До цього пані благополучно пестили й плекали свою шкіру за допомогою натуральних засобів. Дешеві хімічно синтезовані інгредієнти і консерванти зробили косметику більш доступною. Однак, як відомо, не всі прогресивні починання проходять перевірку часом - з'ясувалося, що прекрасні новаторські добавки можуть бути потенційно шкідливі для шкіри і здоров'я в цілому.

Рослинний світ досить багатий для того, щоб запропонувати все необхідне для поліпшення стану шкіри і підтримки її молодості і краси. Успішний розвиток компаній-виробників органічної косметики забезпечує їх інвестиції в дослідження, і вчені відкривають все нові корисні властивості як екзотичних, так і давно відомих трав, дерев, суцвіть, плодів. Знаходить своє відображення і косметичний досвід народів світу - наприклад, сьогодні будь-яка європейська леді знає про чарівні властивості масла ши або арганового горіха, століттями використовувалися в Африці і на Близькому Сході.

Таким чином, ефективність компонентів органічної косметики в більшості випадків перевірена часом. Однак це не перетворює її в панацею: не можна стверджувати, що органічна косметика в цілому більш дієва, ніж традиційна. Її перевага в іншому - органічна косметика пропонує «чесний» догляд за собою, привабливий не завдяки спокусливого запаху і стильною баночці або флакончик, а через певний склад, походження кожного з інгредієнтів якого не є лабораторної загадкою.

Крім того, важливо не забувати, що органічна косметика теж може бути алергенної через вміст викликають імунну реакцію ефірних масел, продуктів бджільництва, тваринного ланоліну. Так що питання її застосування залишається індивідуальним.