Європарламент з 2021 року заборонив випуск і використання пластикових виробів з огляду на те, що пластик шкодить навколишньому середовищу. Щороку в європейських водах виявляється близько 150000 тонн пластику, що мізер у порівнянні з викидаються 8 мільйонам тонн пластмас по всьому світу.

Гарна новина! Адже пластик можна замінити на інші матеріали. Наприклад, поліетиленові пакети на еко-сумки з тканини.

Чому це необхідно і чим це загрожує для людей? Для людей це загрожує максимум тим, що каву вони будуть, наприклад, пити не з пластикового стаканчика, а з картонного (або ж з іншого матеріалу). Адже змінюється тільки матеріал, а самі речі ніхто не скасовує. Як повідомляють на офіційному порталі Європарламенту, комітет ще прийме рішення, як заохочувати компанії, які будуть вводити програми з переробки пластику або ж відмови від нього. За планами комітету, вже до 2025 року повинні переробити 90% від використаного пластика.

Чим небезпечний пластик? Тут варто згадати наскільки швидко наша екосистема (наприклад, грунт, адже часто люди кидають сміття прямо на землю) обробляє відходи. У багатьох очі стають ширшими Земної кулі, коли вони дізнаються, що один бичок від сигарети грунт може переробляти аж до 12 років. Справа в тому, що пластик переробити вона не може.

Бавовняна тканина

1 – 2 міс

Папір

2 – 5 міс

Цигарки

1 – 12 років

Поліетиленові пакети

10 – 20 років

Скляна тара

1 млн. років

Пластикова тара, упаковка

Не розкладається

На превеликий жаль, Україна в цьому плані поки стоїть на місці. Дуже хочеться, щоб і ми брали приклад з європейських країн.