Найкращий захист забезпечують тінь, сонячні окуляри, одяг і головний убір, а на відкриті частини тіла, такі як особа і руки, необхідно наносити сонцезахисні засоби. Але використання сонцезахисних засобів ніколи не може бути підставою для продовження перебування на сонці.

  • Обмежуйте час перебування на полуденному сонці. Ультрафіолетове випромінювання сонця найбільш інтенсивно з 10 години ранку до 4 годин дня. Будьте особливо обережні, перебуваючи на сонці в ці години.
  • Слідкуйте за УФ-індексом. Цей важливий показник допоможе вам спланувати свою діяльність на свіжому повітрі так, щоб запобігти надмірне перебування під променями сонця. При помірному і вище УФ-індексі необхідний захист від сонця.

 

  • Проявляйте розсудливість, користуючись тінню. Прагніть перебувати в тіні в той час, коли ультрафіолетові промені найбільш інтенсивні, але майте на увазі, що тінь від дерев, парасольок, тентів і т.п. не забезпечує повний захист від сонця.
  • Носіть захисний одяг. Крислатий капелюх забезпечує надійний захист від сонця для очей, вух, обличчя і задньої частини шиї. Сонячні окуляри, що забезпечують захист від УФ-А і УФ-Б на 99% - 100%, в значній мірі зменшують шкідливий вплив сонця на очі. Щільний і просторий одяг, що закриває якомога більшу поверхню тіла, забезпечує додатковий захист від сонця.
  • Використовуйте сонцезахисні засоби. Рясно наносите сонцезахисні засоби широкого спектра з фактором захисту SPF 30+ на відкриті ділянки шкіри через кожні дві години або після роботи, купання, ігор або вправ на свіжому повітрі.
  • Не користуйтеся обладнанням і лампами для штучної засмаги. Устаткування і лампи для штучної засмаги підвищують ризик розвитку раку шкіри і можуть пошкодити незахищені очі. Їх використання слід повністю виключити.
  • Захищайте дітей. Діти, як правило, більш чутливі до небезпечних факторів навколишнього середовища, ніж дорослі люди. Під час перебування на свіжому повітрі їх слід захищати від інтенсивного впливу УФ, як зазначено вище, а діти грудного віку повинні завжди перебувати в тіні.