Аромати - одні з найпоширеніших інгредієнтів, які дійсно можуть викликати алергію. Ви можете їх зустріти практично в кожній баночці косметичного засобу, за винятком гіпоалергенних серій.
Аромат або парфумерна композиція - це унікальна багатокомпонентна суміш синтетичних запашних речовин і ефірних масел. Являють собою прозору або забарвлену рідину з різним запахом. Залежно від складу вони можуть використовуватися в косметичних засобах, в засобах побутової та промислової хімії, в т.ч. в продуктах з агресивними середовищами (спеціальні засоби для чищення, відбілювачі з гіпохлоритом, фарби для волосся).
Аромати або парфумерні композиції використовують для додання приємного аромату косметичним виробам і засобам побутової хімії, а також для того, щоб заглушити запах основи крему або шампуню, куди можуть входити корисні складові, які мають неприємний запах (вітаміни, екстракти і т.д.).
Існують спирторозчинні, жиророзчинні (для свічок і твердого мила), водорозчинні віддушки, а також аромати для «проблемних» середовищ.
Статистика показує, що більшість споживачів вибирають товари саме по запаху, тому правильний вибір ароматичної композиції дуже важливий.
Чим більше компонентів і натуральних складових містить аромат або парфумерна композиція, тим вона дорожча. Віддушки для побутової хімії, пральних порошків, засобів для чищення, як правило, містять невелику кількість компонентів (від 30 і вище) і складаються в основному з синтетичних запашних речовин.
Парфумерні композиції - це найбільш дорога і складна категорія ароматів, до складу якої може входити до 150 і вище інгредієнтів. Вона може містити досить велику кількість натуральних ефірних масел, а також унікальні, рідкісні компоненти, які і надають духам і туалетним водам неповторний шарм.
Парфумерні композиції з успіхом використовуються для виробництва дорогих кремів і шампунів.
Чи небезпечні аромати?
Найчастіший наслідок - це подразнення шкіри, поява чутливості до світла і алергія. Якщо у вас пошкоджена шкіра або є схильність до алергічних реакцій, то варто бути особливо уважним. В цьому випадку вам варто вибрати засіб без ароматичних добавок, як рослинних, так і хімічного походження (такі засоби, як правило, практично не пахнуть). Якщо підвищеної чутливості у вас немає, можна сміливо не звертати на наявність аромату ніякої уваги.
Як визначити аромати в складі косметики?
Аромати, які визнані безпечними, як правило, не перераховуються в складі, вони ховаються за словами «fragrance» або «parfum». Небезпечні речовини виробники зобов'язані вказувати в складі, як правило, в наступному вигляді: limonene, linalool, menthol, mint, grapefruit oil, hexyl cinnamal, lemon, butylphenyl methylpropional і т. Д.