Як важливо нам, жінкам, стежити за своїм здоров'ям, особливо, в умовах нинішнього навколишнього середовища. Екологія і ритм життя позначається мало не на кожній жінці і саме тому так актуальна тема жіночої гігієни.

За останній час навіть молоді дівчата стикаються з жіночими хворобами. Раніше ж такого не було, скажете ви і матимете рацію. Чому так відбувається і що робити?

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) 63% жіночих хвороб виникає через використання неякісних гігієнічних прокладок.

Трішки історії.

Історія жіночих гігієнічних засобів налічує тисячі років. Жінки виявляли чудеса винахідливості, для того щоб полегшити свої «критичні дні».

Багаті мешканки Єгипту, Сирії та Вавилону віддавали перевагу першим тампонам, які представляли собою рулони з м'якого папірусу. Тим же, хто був бідніші, доводилося задовольнятися більш жорстким очеретом. Стародавні гречанки користувалися саморобними тампонами, зробленими або з згорнутої в трубочку тканини, або з круглого дерев'яного стрижня, покритого абсорбуючим матеріалом. Стародавні римлянки використовували більш щадні, з точки зору тактильних відчуттів, попередники тампонів - рулончики м'якої вовни, злегка змащені жиром. На африканському континенті користувалися популярністю м'які частини молодого бамбука.

У середньовічній Японії, Китаї, Індії жіноча гігієна була поставлена ​​дуже високо. Саме в Азії вперше з'явилися одноразові прокладки. Азіатки використовували одноразові паперові серветки, складені конвертом. Такий конверт утримувався хусткою, закріпленим на поясі.

А ось європейські жінки віддавали перевагу прототипу сучасної прокладки, і носили в період менструації звичайну тканинну пов'язку, складену в декілька разів і приколоти до поясу спідниці.

В СРСР аж до кінця 80-х рр. промислових тампонів не існувало зовсім, а прокладки промислового виробництва зрідка продавалися в аптеках під назвою «гігієнічного засобу». Зате в кожній книзі для школярок детально пояснювалося, як робити прокладки з вати, загорнутої в марлю. Цим «ноу-хау» в досконало володіли всі радянські жінки.

Поява одноразових прокладок і тампонів було справжнім проривом в історії людства. Зручні, гігієнічні і м'які - вони міцно закріпилися в сучасному побуті. Однак все більше лікарів-гінекологів пов'язують роздратування, молочницю і інші порушення мікрофлори піхви саме з використанням прокладок масового виробництва. Несприятливий вплив сучасних прокладок обумовлено синтетичними матеріалами, з яких вони виготовлені.

В середньому, у кожної жінки за життя відбувається 450 менструацій, які найчастіше супроводжуються використанням одноразових прокладок і тампонів масового виробництва.

Засоби жіночої гігієни масового виробництва містять хімічні речовини, що несуть шкоду навколишньому середовищу і нашому організму.

Побічні продукти відбілювання хлором.

Для досягнення білосніжної поверхні, прокладки і тампони відбілюються хлором, побічним продуктом якого є діоксин. Будучи канцерогеном, діоксин також зустрічається в природі внаслідок використання пестицидів. Встановили, що діоксин може накопичуватися в жирних тканинах тварин і людини. За даними наукових досліджень, навіть низький рівень діоксину пов'язують з раком, ендометріоз, зниженням кількості сперми, придушенням імунної системи. За життя жінка може використовувати до 11000 тампонів, що підвищує ризик контакту з діоксином. Крім того, процес відбілювання хлором шкодить навколишньому середовищу, сильно забруднюючи воду.

Синтетичне покриття, стикається з тілом.

Навіть ті прокладки, які позиціонують себе як «натуральні» містять «м'яке, як бавовна» штучне волокно - віскозу, а зовсім не бавовну, як покупець може припустити. Віскоза зазвичай відбілюється хлором і є надзвичайно всмоктуючим волокном. Всі провідні бренди засобів жіночої гігієни виробляють тампони з віскози. До того ж, цей синтетичний матеріал не розкладається (згадайте плаваючі тампони на березі водойм).

Пластиковий прошарок створює умови для розвитку бактерій, сприяє проникненню патологічної мікрофлори з кишківника в статеві органи. Пластик виходить шляхом нафтопереробки, не розкладається і шкодить екології.

Поліакрілатний гель абсорбент.

Цей прозорий (або підфарбований) всмоктуючий гель люблять демонструвати виробники прокладок в своїй рекламі, він може завдати шкоди здоров'ю, викликаючи роздратування. Це синтетичний матеріал, що отримується з нафти.

Інші штучні добавки: синтетичні ароматизатори, барвники, сполучні поверхнево-активні мастила. При взаємодії з синтетичними прокладками виділення набувають сильний запах, який виробники намагаються замаскувати штучними ароматизаторами.

На думку гінекологів, саме щоденні прокладки є причиною появи молочниці. А все тому, що верхній шар прокладок складається з пресованої целюлози, яка ускладнює циркуляцію повітря і призводить до розмноження шкідливих мікроорганізмів та грибків.

Сьогодні на прилавках можна зустріти прокладки найрізноманітніших забарвлень: чорні, плямисті «під леопарда» і т.д. Про них можна сказати те ж саме, що і про ароматизовані: краще віддати перевагу звичайним. Адже шкіра і слизова статевих органів дуже чутливі до хімічних сполук, тому бажано, щоб вони якомога менше стикалися з фарбами.

Багато хто припускає, що щоденними прокладками варто користуватися відповідно до назви - кожен день. Але думка гінекологів не збігається з цим твердженням. Вони вважають, що здорова жінка не потребує щоденного використання прокладок. Для підтримки відчуття свіжості досить вранці і ввечері приймати душ і регулярно міняти нижню білизну.
А щоденне використання прокладок загрожує порушенням мікрофлори піхви, оскільки навіть самі «дихаючі» з них створюють своєрідний парниковий ефект. Краще їх використовувати тільки в дні овуляції (приблизно в середині місячного циклу), перед місячними, коли кількість виділень, як правило, збільшується, і в перші дні після менструації, коли можливі "мажучі" виділення.

Запобіжні заходи при використанні щоденних прокладок:

1. Прокладки треба міняти не рідше, ніж кожні три години. Більш тривале застосування веде до збільшення ризику розвитку бактеріальної і грибкової інфекції. Бажано щоб прокладки мали індивідуальну упаковку. Після розриву загальної упаковки можна гарантувати, що кожна прокладка залишиться стерильною. Крім того, це необхідно, коли доводиться брати прокладки з собою.

2. Не можна користуватися кольоровими прокладками. Слід намагатися купувати прокладки без ароматизаторів.

3. Обов'язково треба переконатися, що прокладка виготовлена ​​з натуральних матеріалів.

4. Ні в якому разі не користуватися щоденними прокладками вночі (виняток ночівля в поході).

5. Якщо щоденна прокладка абсолютно необхідна і в нічні години через надмірно рясні виділення, треба терміново звернутися до лікаря.

Засоби гігієни.

Шкіра в інтимних місцях жінки дуже ніжна та чутлива, тому, дуже важливо використовувати засоби для інтимної гігієни (рідке мило, гелі, серветки та інше) без ароматизаторів, барвників, речовин нафтопереробки, щоб запобігти алергічні реакції, почервоніння, свербіж та інші неприємні відчуття.

У здорової жінки рівень pH мікрофлори піхви складає 3,3, а це може означати тільки одне - кращий засіб для інтимної гігієни - це не мило, і не гель для душу, а спеціальні засоби для інтимної гігієни. Використання традиційного мила поступово руйнує мікрофлору, в результаті кисле середовище зміщується в бік лужного, даючи простір для розмноження хвороботворних бактерій. Природні лактобактерії можуть боротися зі шкідливими мікроорганізмами тільки в сприятливому кислому середовищі.

На роботі і в дорозі. Дуже важко підтримувати чистоту, регулярно проводячи водні процедури, якщо ви кудись їдете чи навіть просто допізна засиджуєтесь на роботі. Виправданість останнього фактора ми обговорювати не будемо, це справа вибору або його відсутності. Однак гігієну в цьому випадку ніхто не відміняв.

Спеціально для таких випадків існують вологі серветки для інтимної гігієни. Вони просочені спеціальним очищуючим і дезодоруючим складом. Екстракти трав, які входять до складу просочення оберігають шкіру від роздратування і запалень, не містять спирту. Купуючи вологі серветки для інтимної гігієни, стежте за тим, щоб вони були промарковані саме так - прості, для обличчя і рук, для інтимних місць не годяться.

Де ж вихід?

Простий спосіб уникнути алергічних реакцій і негативних наслідків від використання прокладок масового виробництва, а також знизити нерозкладаючі відходи після використання синтетичних прокладок і тампонів - це перейти на натуральні засоби гігієни з органічної бавовни, вибіленого без хлору. Спробуйте скористатися натуральними прокладками і тампонами і вам більше не захочеться повертатися до синтетичних аналогів.